HoutPro+ timmert aan de weg

Elk nadeel heeft zijn voordeel. Door de coronacrisis hebben liefhebbers van HoutPro+ liefst vijf jaar moeten wachten op een volgende editie van de vakbeurs, die van 1 t/m 4 november wordt gehouden in de Brabanthallen in Den Bosch. In die periode heeft de organisatie echter verschillende nieuwe kansen weten te benutten. Dit bleek uit de persconferentie deze zomer.
Dimitri Traas en Nina Klijs van de afdeling marketing presenteren de plannen van Baars & Bloemhoff.
Jolanda de Groot (De Groot bewerkingsmachines): ‘Als machineleverancier is aanwezigheid op de beurs HoutPro  een must.’
Projectmanager Lieve Vermeulen. ‘We werken met HoutPro  aan de toekomst.’
Monique van Niekerk, relatiemanager van Koninklijke CBM, vertelt over de plannen van de branchevereniging. ‘Ons doel van deze beurs is om onze leden en Business Partners op te zoeken en onze leden uit te nodigen voor een bezoek.’
Mark Bomer, sales manager van Hettich, deelt zijn enthousiasme over de aankomende editie van de beurs: ‘HoutPro  is voor ons echt een thuiswedstrijd.’
Anja Stuerbout, sales manager van HoutPro : ‘We willen bezoekers een dag beleving bieden tijdens hun beursbezoek.’
HoutPro  timmert aan de weg | Vaktijdschrift Interieurbouw
HoutPro  timmert aan de weg | Vaktijdschrift Interieurbouw

Zo is er sprake van een nieuwe bezoekersregistratie, die ervoor moet zorgen dat de stroom aan bezoekers zo kort mogelijk wordt gehouden. Geen lange wachtrijen dus. Snel, vlot en efficiënt; dat zijn de sleutelwoorden, zo liet project manager Lieve Vermeulen weten. ‘We werken met HoutPro+ aan de toekomst. Zo hebben we een nieuw scansysteem met QR-code ontwikkeld dat we gratis aanbieden aan onze exposanten. De exposant kan de QR-code van de bezoeker scannen en heeft zo alle nodige informatie beschikbaar. Tevens verwijst de code naar onze website. Dit is het platform waar bezoekers en standhouders alle informatie vinden die ze nodig hebben voor een succesvolle beurservaring. Deze vernieuwde website is stukken toegankelijker en overzichtelijker geworden. Exposanten kunnen zelf nieuws op dit platform zetten en producten bestellen waarmee ze hun stands kunnen inrichten. Verder is er veel beleving op de beurs en verwacht ik een groot aantal kwalitatieve bezoekers.’

Fototentoonstelling en Maatwerk Awards

De beleving zal onder meer te proeven zijn tijdens de fototentoonstelling van HAUT Amsterdam. Met een hoogte van 73 meter en 21 verdiepingen is dit het hoogste hybride houten gebouw van Nederland. Bezoekers van de beurs krijgen een bijzonder inkijkje in de hybride houten woontoren, die inmiddels wereldwijd als voorbeeld dient voor architecten, ontwikkelaars en aannemers.

Verder zal er tijdens HoutPro+ speciale aandacht zijn voor de Baars & Bloemhoff Maatwerk Awards. Met deze prijs voor en door interieurbouwers krijgen vakmanschap en maatwerkinterieurs de aandacht die ze verdienen. Als thema kiest Baars & Bloemhoff deze keer voor ‘The battle for talent’. Het tekort aan personeel blijkt namelijk een remmende factor voor interieurbouwers, waardoor projecten soms op de langere baan geschoven dienen te worden. Het bedrijf gaat stad en land, werkplaats en vakopleiding, zagerij en kantine af op zoek naar talent. Van gevestigde namen die met hun interieurs hoge ogen gooien tot aanstormend talent dat net om de hoek komt kijken. Bezoekers van de HoutPro+ kunnen zich op de beursvloer ‘voorinschrijven’ (de officiële start van de inschrijvingen is vanaf 1 januari 2023). Tevens zet Baars & Bloemhoff tijdens de beurs interieurbouwers in het zonnetje.

Tiny house en Wood Loop

Een ander bijzonder initiatief is de presentatie van een tiny house, dat studenten van het Hout- en Meubileringscollege hebben gebouwd als eindproject van hun opleiding. Voor dit project werken de studenten met inlands hout (uit Nederlandse bossen), dat op de gevel van het tiny house komt. Ook wordt gewerkt met duurzaam isolatiemateriaal Isovlas. Dit is een restproduct uit de linnenindustrie en zeer geschikt om huizen mee te isoleren. Voor het plaatmateriaal is Ecoplex gebruikt, een duurzame soort multiplex met minder chemische stoffen. Tijdens de beurs zal de laatste hand aan het Tiny House gelegd worden.

Verder zal de CBM tijdens de beurs zijn leden en kennispartners opzoeken en bezoekers laten zien waar de focus van de branchevereniging momenteel ligt. Er zal onder meer aandacht zijn voor Wood Loop, een initiatief dat elke houtverwerker, retailer en plaatmateriaalproducent – van klein tot groot, lid en niet-lid – in staat stelt om mdf en spaanplaat gemakkelijk én betaalbaar te recyclen. (Zie ook elders in deze editie.)

Investeringen en innovaties

Vermeulen kijkt na een afwezigheid van vijf jaar enorm uit naar de aankomende editie van de vakbeurs. Dat gevoel werd gedeeld door vicevoorzitter Jolanda de Groot (De Groot Bewerkingsmachines). ‘De afgelopen jaren waren door Covid-19 lastig. Tegelijkertijd is er volop geïnvesteerd en geïnnoveerd,’ vertelde ze. ‘Gebruiksgemak en digitalisering zijn steeds belangrijker geworden om de output en efficiëntie van de productie te verhogen. We kijken er enorm naar uit om de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van machines te presenteren.’

Op HoutPro+ staan 67 exposanten die de laatste machinetrends etaleren. Qua toelevering zijn 132 bedrijven vertegenwoordigd. Deze cijfers werden bekendgemaakt door Anja Stuerbout, sales manager van beursorganisator Claever Associates. ‘Er vinden ook heel wat nieuwe bedrijven de weg naar HoutPro+ dit jaar. Zo tellen we maar liefst 68 nieuwe deelnemers. 131 deelnemers van 2017 nemen opnieuw deel, dat zijn 2 op de 3 exposanten van 2017 die er nu dus opnieuw bij zijn. De indeling van de beurs is te vergelijken met de vorige edities. In hal 1 staan de machines, naar goede gewoonte in werking te zien. In hallen 5 en 6 verwelkomen we een breed gamma aan toelevering.’

Nieuwe producten

Ook Mark Bomer, sales manager van Hettich, deelde in het enthousiasme over de aanstaande HoutPro+. ‘We hebben door corona een aantal bewogen jaren achter de rug, waarin we klanten toch goed hebben weten te informeren. Zo kregen klanten dankzij Hettich on Tour de kans om onze producten voor hun eigen huisdeur live te beleven en persoonlijk te testen.’ Volgens Bomer waren relaties van Hettich zeer enthousiast over deze service. Alleen al van mei 2020 tot en met december 2021 hebben de Hettich-teams ongeveer 250.000 kilometer door enkele tientallen Europese landen gereden. Bomer: ‘Nu kijken we natuurlijk heel erg uit naar de eerste week van november. HoutPro+ is voor ons echt een thuiswedstrijd. Wij hopen vele interieurbouwers, meubelmakers, architecten en/of studenten te spreken tijdens de beursdagen en ze te enthousiasmeren en inspireren met nieuwe ideeën en producten.’

Ralf Pijnenburg

Gepubliceerd op

Nieuwsbrief

Interieurbouwonline nieuwsbrief ontvangen?

Inschrijven

Delen