Veel interieurbouwbedrijven vallen in de categorie 5-20 medewerkers. Vaak werkt de eigenaar zelf mee in het bedrijf. Dan is het lastiger om afstand te nemen en te kijken waar verbeteringen en verdere groei mogelijk zijn. “Wij kunnen ondernemers daarbij helpen, door samen met hen mogelijkheden en kansen te onderzoeken,” zegt Martijn de Groot, algemeen directeur van De Groot Bewerkingsmachines uit Rosmalen.
Onder de klanten van De Groot ziet Martijn veel ondernemers die begonnen zijn uit pure passie voor het vak. Ze zijn meestal opgeleid als vakman, niet als leidinggevende. Veel keuzes in het bedrijf worden gemaakt op basis van ervaring, gevoel en gesprekken met collega-ondernemers.
“Ze groeien en zien dat ze op een andere, nieuwe manier met hun bedrijf moeten omgaan. Enige afstand nemen en analyseren wat er beter kan, gekoppeld aan de ontwikkelingen van een toekomstvisie, is dan verstandig. Maar de drukke dagelijkse praktijk staat dat geregeld in de weg en er blijft daardoor vaak weinig ruimte over voor essentiële vraagstukken. Denk bijvoorbeeld aan: waar zit de bottleneck in mijn productie, hoe kan ik mijn proces slimmer inrichten en welke investering levert mij écht rendement op? Je ziet dat bedrijven groeien door harder te werken, terwijl de winst vaak met name zit in slimmer produceren.”
Het hele interview met Martijn de Groot is te lezen in Interieurbouw 2-2026 die rond 1 mei verschijnt.
